wHucie.pl - Najlepsi ratownicy medyczni w Polsce pracują w Nowej Hucie!

2018-02-03
Najlepsi ratownicy medyczni w Polsce pracują w Nowej Hucie!

  Tydzień temu w Bielsku-Białej zakończyły się XIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym, zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Marek Brzostowicz, Mateusz Putowski, Michał Gąska zajął I miejsce. Pokonał 45 zespołów z całego kraju oraz Litwy i Ukrainy. Chłopaki na co dzień dbają o zdrowie nowohucian. Dyżurują w jednej ze stacji pogotowia ratunkowego, zlokalizowanej na os. Złotej Jesieni, w budynku Szpitala Rydygiera.

Podczas Mistrzostw ratownicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w trakcie 8 symulowanych zadań. Zatrzymanie krążenia u wychłodzonego czteroletniego chłopca odnalezionego w lesie, zasłabnięcie biegacza podczas zawodów, wypadek mechanika lotniczego w wyniku którego doszło do amputacji kończyny dolnej, rozległe oparzenia twarzy i dróg oddechowych u „złomiarza” wycinającego elementy w zakładzie przemysłowym, to tylko niektóre z ocenianych sytuacji. Bardzo ciekawym było jedno z zadań nocnych, zdarzenie masowe, w którym terrorysta ostrzelał autobus z ponad 40 pasażerami. Zadanie wymagało współpracy z innymi Zespołami Ratownictwa Medycznego, a także Policją i PSP.

To nie pierwszy sukces ratowników z Nowej Huty. W zeszłym roku dwa inne zespoły „z Rydygiera” zajęły II i III miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Ukrainy, a także IV miejsce na prestiżowych zawodach Rallye Rejviz w Czechach, które uznawane są z nieoficjalne mistrzostwa świata. Oczywiście w tym roku będą się starać co najmniej powtórzyć te wyniki.

Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: