wHucie.pl - Które lody w Nowej Hucie najlepsze?

2017-08-28
Które lody w Nowej Hucie najlepsze?

  Mieliśmy w tym roku istną lodową rewolucję w Nowej Hucie. Nowe lodziarnie powstawały jak grzyby po deszczu. Często w miejsce starych, ale z nową jakością. Na początku kolejki były gigantyczne, obecnie nieco ustały, ale w pogodne weekendy nadal musimy chwilę odstać. Wielkim sprawdzianem będzie zima. Które się zamkną a które przeżyją? Czas pokaże. Ważne, że mamy spory wybór lodów dobrej jakości.

Poniżej zdjęcia najbardziej popularnych lodziarni oraz mój subiektywny komentarz. Wszystkie deklarują, że lody są własnej produkcji.

               

A. Good Lood. 1 porcja 4zł, kolejne 3zł. Lody dobre, ciekawe smaki, chociaż wiele osób narzeka, że ostatnio są jakby rozwodnione. Aczkolwiek to od nich wszystko się zaczęło. W ofercie także sorbety.

B. Lodowa Huta. 1 porcja (2gałki) 4zł. Bezpośrednia konkurencja dla Good Lood. Jak to tej pory nie można o nich powiedzieć złego słowa. Są liderem popularności na fb. To miejsce o którym dobrze się mówi na mieście. Super jakość, smaczne. Nowością są czarne lody i czarne wafelki. W ofercie także sorbety.

C. Bel Mondo. 1 porcja 4zł. Osobiście mi nie posmakowały. Zdecydowanie za słodkie. Nie czuć naturalności składników.

D. Lodove. 1 gałka 3zł. Takie zwykłe, aczkolwiek dobrej jakości. Cena adekwatna do produktu oraz wielkości porcji. W owocowych widać kawałki owoców.

E. Pingwinek. Duża porcja 6zł. Smak dzieciństwa. Niegdyś bardzo popularne, dziś muszą walczyć o klienta. Działają w tym miejscu od lat. Jako jedyni oferują możliwość wyboru smaków w ramach jednej porcji. Możemy poprosić nawet po trochę z każdego. Nie widać kawałków owoców, co budzi wątpliwości, ale są dobre.

F. Awiteks. 1 gałka 2,50zł. Nie są najgorsze, takie zwykłe, ale za to cena atrakcyjna. Spory wybór smaków. Za stosunkowo niewielką cenę możemy skompletować ulubiony zestaw smaków. Zaletą jest także duża ilość punktów.


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: