wHucie.pl - Nowy spacer - Planty Bieńczyckie

2017-08-04
Nowy spacer - Planty Bieńczyckie

  Planty Bieńczyckie są bardzo popularnym miejscem odpoczynku okolicznych mieszkańców. Spokój i odpoczynek mają tutaj mieszkańcy kilku sporych nowohuckich osiedli. Zaczynając od Kalinowego i Strusia, przez Na Lotnisku, Wysokie, Jagiellońskie, Kazimierzowskie, kończąc na Przy Arce. Niestety park podzielony jest przez dwie ulice (Dunikowskiego oraz Broniewskiego), ale ruch na nich nie jest problemem. Przejścia dla pieszych są bezpieczne, dobrze oznaczone.

Po drodze mijamy kilka sklepów spożywczych, ale przede wszystkim zadziwiającą liczbę placów zabaw. Są praktycznie na każdym z mijanych osiedli. Możemy także poćwiczyć na mini siłowni, co jest ostatnio coraz bardziej popularne. Krajobraz jest bardzo różny. Część trasy pokonujemy w słońcu, część w cieniu. Jest sporo miejsc z pięknie zagospodarowaną zielenią, z kwiatami. Część ławek zastała wymieniona. Całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie.

Zobacz wszystkie nowohuckie spacery na www.spacerowo.whucie.plZobacz wszystkie nowohuckie spacery na www.spacerowo.whucie.pl


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: