wHucie.pl - Ekstremalna Droga Krzyżowa w Nowej Hucie

2017-03-23
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Nowej Hucie

  6 państw, 234 miasta i aż 418 tras do wyboru. Tak prezentuje się tegoroczna edycja @EDK - Ekstremalna Droga Krzyżowa, której pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek.
W tym roku, po raz pierwszy, EDK wyruszy także z Nowej Huty! Ekstremalna wyprawa rozpocznie się 7.04 Mszą Świętą w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Mistrzejowicach. Po niej uczestnicy wyruszą na jedną z trzech wybranych przez siebie tras EDK.

               

Ty też dołącz do @Ekstremalna Droga Krzyżowa Mistrzejowice, by podczas 40-kilometrowej wędrówki zmagać się ze swoimi słabościami. Zapraszamy!

Kiedy? 07.04.2017 r. o godzinie 20:30
Gdzie? W kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe (dolny kościół) w Mistrzejowicach
Szczegóły i zapisy: www.edk.org.pl/rejon-edk/291/krakow---mistrzejowice.html


Zanim zdecydujesz się wziąć udział:

* Ekstremalna Droga Krzyżowowa polega na pokonaniem w nocy wybranej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami.
* Ma charakter indywidualny, podczas przejścia wybraną trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteś zdany wyłącznie na własne siły.
* Zapoznaj się z przebiegiem tras i oceń, czy jesteś w stanie przejść jedną z nich. Decydując się na udział bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem.

Zanim wyruszysz z domu koniecznie:

* przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,
* weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,
* miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe),
* sprawdź lokalną prognozę pogody,
* poinformuj bliskich o planowanym wyjściu,
* zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia,
* przemyśl jak wrócisz po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej,
* zapoznaj się ponownie z przebiegiem i charakterem wybranej trasy


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: