wHucie.pl - Czy na Tomexie jest bezpiecznie?

2017-03-07
Czy na Tomexie jest bezpiecznie?

  Miałem ostatnio w pracy awaryjną sytuację związaną z (na szczęście) małym pożarem. Musieliśmy użyć gaśnic. Oczywiście nikomu nic się nie stało, straty materialne znikome, głównie dzięki szybkiej reakcji. Odrazu powiem, że szkolenia bhp (na których pewnie słuchacie tak uważnie jak ja), a realna stresowa sytuacja to ogromna różnica. Tak naprawdę nie mamy możliwości poćwiczyć użycia gaśnicy w różnych sytuacjach, nie mówiąc już o tym, że większość z nas (w tym ja) nigdy nie miało okazji takich sytuacji ćwiczyć.

Robiłem wczoraj zakupy na popularnym w Nowej Hucie Tomexie. Moją uwagę zwrócił pasaż prowadzący do Carrefour. Wyobraźcie sobie co by było, gdyby w tak wąskim korytarzu wybuchła panika. Pierwszy pechowiec, który potknąłby się o jakiś wystający karton z pewnością zostałby stratowany przez tłum szukających wyjścia klientów i pracowników. Sam pasaż jest stosunkowo szeroki, ale handlowcy nagminnie przekraczają linię wyznaczoną przez zarządcę. Jak widać na zdjęciu, ciężko jest nawet przejechać wózkiem. Na próżno możemy szukać zraszaczy, a informacja o wyjściu ewakuacyjnym znajduje się tylko nad drzwiami. W dodatku jest to tylko fluorescencyjna tabliczka a nie wyposażona w zasilanie awaryjne lampa.Oczywiście zarządcę obowiązą przepisy przeciwpożarowe i z pewnością posiada odpowiednie zezwolenia. Uważam jednak, że w miejscu w ktorym gromadzi się sporo osób wykonanie absolutnego planu minimum to brak szacunku dla klienta/gościa. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, ponieważ wiele osób pamięta jeszcze pożar Tomexu z 2008r. w którym doszczętnie spłonęła hala w której mieścił się market Kogucik oraz sklep RTV AGD. Widać, że nie każdy uczy się mimo złych doświadczeń.

Uważajcie na siebie.

Pozdrawiam


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: