wHucie.pl - Uwaga na SMOG!

2017-01-29
Uwaga na SMOG!

  Od 3 dni utrzymuje się w Krakowie bardzo wysokie stężenie pyłu zawieszonego. Przez większość dnia przekracza 400% normy. Jest piękna niedziela, nie ma wiatru, świeci słońce. Jednak nie wybierajmy się z dziećmi na spacer! Obserwujmy aktualne warunki w aplikacji lub na stronie internetowej.

Poniżej zestawienie nowohuckich stacji z niedzieli z godz. 9. Jak widać jest tragicznie. Dobrze, że na Piastów nie mierzy się pyłu PM2.5, bo z pewnością wartość zbliżyła by się do 800%.
Kolejna grafika to zestawienie z ul. Bulwarowej dla stycznia. Jak widać SMOG utrzymuje się prawie cały miesiąc, z małymi przerwami na wietrzną pogodę.

Rady? Obserwujmy wartości na stronie lub aplikacji. Dzięki temu świadomie wybierajmy porę wietrzenia mieszkania, spacerów z dziećmi. Jeżeli w domu są małe dzieci warto pomyśleć o zakupie oczyszczacza powietrza. Modele średniej klasy to koszt ok 500zł, a zaawansowane ok. 1500zł. Ten za 500zł ma jednak wszystkie najważniejsze funkcje czyli filtr HEPA oraz węglowy. Dodatkowo zabija bakterie i roztocza.

Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: