wHucie.pl - Mickiewicz w Nowej Hucie

2017-01-13
Mickiewicz w Nowej Hucie

  Śmiało można powiedzieć, że tego w Nowej Hucie jeszcze nie było i z pewnością długo nie będzie. Na samym środku Placu Centralnego stanął dziś pomnik Adama Mickiewicza. I to nie byle jaki pomnik, tylko ten z Rynku Głównego. Oczywiście kopia, ale bardzo ładnie wykonana. Zaciekawienie mieszkańców oczywiście ogromne.

Pomnik to część kampanii informacyjnej 4. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA. Wcześniej można go było oglądać w innych miastach, teraz od Nowej Huty rozpoczyna podróż po Krakowie. Będzie z nami przez 3 dni(do niedzieli). Później pojawi się na Placu Inwalidów (20–22 stycznia), skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Piłsudskiego (3–5 lutego), Nowym Kleparzu (10–12 lutego) oraz na rozpoczęcie festiwalu na Rynku Głównym (17–19 lutego).Kopia słynnego „Adasia”, prawie tych samych rozmiarów co oryginał, zrobiona w pracowni plastycznej krakowskiego teatru Groteska. Podróż pomnika po Krakowie jest częścią akcji performatywnej, której pomysłodawcą jest Adolf Weltschek, dyrektor teatru Groteska. Celem akcji ARTYŚCI na COKOŁY – Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich, jest stworzenie galerii złożonej z pięciu pomników artystów wyłonionych w plebiscycie.
źródło: www.materiaprima.pl


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: