wHucie.pl - Niszczą al. Róż

2016-10-20
Niszczą al. Róż

  Aleja Róż, a dokładniej jej fragment między osiedlami Centrum B i Centrum C to popularne miejsce spacerów nowohucian i zabawy dla dzieci, które lubią jeździć tutaj na rowerze, rolkach oraz malować kredą. Niestety mimo zakazu wjazdu ten nowohucki deptak jest systematycznie niszczony przez parkujące samochody. Jest to szczególnie niebezpieczne w pogodne dni, kiedy są dzieci i spacerowicze. W Nowej Hucie długo czekamy na jakiekolwiek remonty. Nie możemy pozwolić sobie na niszczenie reprezentacyjnych i odnowionych miejsc.

Rozwiązaniem mogłoby być zmniejszenie postoju taksówek. W dzisiejszych czasach prawie każdy zamawia taksówkę przez telefon. Nigdy nie widziałem w tym miejscu więcej niż czterech pojazdów. Pokazuje to zdjęcie z Google. Dzięki temu można zyskać nawet 9 miejsc postojowych.

Kolejna sprawa to opieszałość pobliskiej Straży Miejskiej. Znak jest - wystarczy go egzekwować. Niech parkują w tym miejscu tylko uprawnione osoby. W obecnym stanie problem cały czas narasta. Tylko czekać, jak cały plac będzie zajęty przez samochody. To wyjątkowe miejsce Nowej Huty o które należy dbać.Poniżej film pokazujący skalę problemu. 9 samochodów zaparkowało nielegalnie na chodniku, a kierowcy chcąc wyjechać muszą robić sporą rundkę, również niszcząc chodnik i powodując zagrożenie dla pieszych. To już nie jest deptak - to dziki parking na który instytucje przymykają oko.Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: