wHucie.pl - Kultowy bar mleczny

2016-03-17
Kultowy bar mleczny

  Jest tam smacznie i tanio. To kultowe miejsce Nowej Huty, zwłaszcza dla okolicznych mieszkańców. Mowa o barze mlecznym na os. Na Skarpie. Należy do PSS Społem (podobnie jak bary na Teatralnym, Centrum C, i Kazimierzowskim). Za obiad jak na zdjęciu tzn. pierogi ruskie z masłem oraz zupę koperkową zapłaciłem niecałe 6zł. Wszystko świeże, produkowane na miejscu.Bar na os. Na Skarpie to zdecydowanie mój faworyt. Zaglądam tam w sumie od dzieciństwa. Najbardziej lubię pierogi ruskie i z kapustą, gołąbki, naleśniki i bukiet jarzyn. Większość zup kosztuje do 2zł a za ogórkową czasem zapłacimy nawet 1,30zł. Kolejki dawniej były takie, że często stało się w drzwiach. Obecnie jest już lepiej. Stolików jest sporo. Rano widać jak cudownie Panie ręcznie lepią pierogi i zawijają gołąbki.

Dla mnie bar nr 2 to os.Kazimierzowskie. Zaglądam tam również chętnie. Panie produkują pyszny barszcz czerwony, łazanki, pierogi. W porze obiadowej kolejki są spore ale warto. Bar zasłynął wizytą ministra w związku z absurdalną koniecznością ograniczania przypraw.


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: