wHucie.pl - Ledy na ulicach

2015-06-02
Ledy na ulicach

  Ledy na dobre zagościły na ulicach Nowej Huty. Od niedawna możemy obserwować potężną akcję wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Wymiana dotyczy nie tylko samych źródeł światła ale także słupów i kabli. W sumie Kraków wzbogaci się o ponad 4 tysiące nowych lamp dzięki czemu rocznie miasto oszczędzi setki tysięcy złotych.

Wielu z Nas wciąż niechętnie podchodzi jednak do tematu led. Osobiście - większość żarówek w moim mieszkaniu to właśnie energooszczędne ledy. Bardzo polecam to rozwiązanie. Należy jednak przed zakupem usiąść przy wujku googlu i poczytać nieco o tej technologii. Pośpiech może skutkować zakupem żarówki która będzie świeciła bardzo nieprzyjemnym dla oka kolorem (jedyny "słuszny" to ciepły biały) lub po prostu za słabej. Ledy świecą dość specyficznym światłem i zazwyczaj należy kupić żarówkę o mocniejszym strumieniu świetlnym niż dotychczas używana. Najważniejsze co zyskujemy to oszczędność energii oraz brak efektu rozgrzewania się co bardzo irytowało w tanich świetlówkach. Kolejny plus to bardzo dobra żywotność. Jeżeli nawet trafi nam się egzemplarz który przestanie świecić np po miesiącu pamiętajmy i egzekwujmy 2-letnią gwarancję.

Jak w każdym temacie dotyczącym remontów zawsze znajdą się osoby które są "za" jak i takie które to skrytykują. Ledy na ulicach i w naszych domach to przyszłość. Niewątpliwie nowe uliczne oświetlenie sprawia wrażenie znacznie ciemniejszego niż tradycyjne ale wynika to jak pisałem wcześniej ze specyficznego rodzaju światła jakie emitują ledy. Poza tym nowe słupy są niższe i nie mamy już tak doświetlonych poboczy. Myślę jednak, że rewolucja się przyjmie a kolejne wersje będą jeszcze lepsze.

Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: