wHucie.pl - interwencje - Nie dla samochodów na chodniku przed szkołą

2016   |   interwencje   |   w trakcie
Nie dla samochodów na chodniku przed szkołą

  Szerokie chodniki to duma Nowej Huty, nie jej przekleństwo. Nie możemy pozwolić, aby każdy parkował gdzie mu się tylko podoba. Jest to ważny problem społeczny z kilku względów.

1. Zniszczone chodniki. Dobrze wiemy jak długo trzeba czekać na jakikolwiek remont ze strony Miasta. Tym bardziej będę przyglądał się parkowaniu na chodnikach świeżo wyremontowanych. Mają one służyć pieszym (chyba, że jednoznacznie wyznaczono miejsca parkingowe). Następstwa niszczenia chodników to m.in. problemy dla wózków inwalidzkich, matek z dziećmi oraz irytujące ochlapanie, kiedy stajemy na obluzowanej płytce chodnikowej.

2. Bezpieczeństwo. Nikt mi nie powie, że samochody jadące po chodniku czasem nawet kilkadziesiąt metrów z różną prędkością nie są zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Dziecko, które wybiega z klatki na chodnik wie, że po chodniku nie ma prawa jechać żaden samochód. To samo dotyczy pieszych "manewrójących" między zaparkowanymi samochodami aby po prostu przejść chodnikiem.
Problem: Parkowanie i jazda po chodniku tuż przed szkołą na os. Słonecznym

Interwencja: Mail do Dyrekcji Szkoły. W odpowiedzi zainteresowanie tematem, powiadomienie Straży Miejskiej.

edit listopad 2016: interweniuję zgłaszając problem Policji poprzez system internetowy, mail do Straży Miejskiej - czekam na odpowiedź. Skandaliczny brak zainteresowania Dyrekcji Szkoły bezpieczeństwem uczniów!

Opis: Kilkukrotnie byłem świadkiem sytuacji, w której rodzice dzieci podjeżdżali samochodami pod same drzwi szkoły, pokonując tym samym ok. 100m po chodniku wśród wychodzących uczniów. Druga grupa to mieszkańcy, którzy nauczyli się już parkować na chodniku przed szkołą. Oni również stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Efekt: Mam wrażenie, że nikogo to nie obchodzi.
Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
trwa inicjalizacja, prosze czekac...